Postać marketingowa?

Lubisz tajemnice? Lubisz się bać? Może powinieneś poznać MOMO? Od kilku dni to słowo jest synonimem strachu.

Internet z każdym dniem dostarcza o tym coraz więcej informacji. Z tą postacią  wiąże się tajemniczy numer telefonu, pod który można do niej zadzwonić. Według wielu internautów, w ramach rewanżu, MOMO dzwoniącemu przesyła straszne zdjęcia za pośrednictwem WhatsApp. Na portalu YouTube można zaobserwować spory „wysyp” filmów, na których ludzie nagrywają próbę nawiązania połączenia telefonicznego z MOMO i skutki takiej rozmowy.

Postać MOMO to dzieło sztuki, jakie zostało wystawione w japońskiej Vanilla Gallery w 2018 roku. Na postać składa się wielka, zniekształcona głowa kobiety oraz tułów ptaka z dużymi pazurami. Jak podaje portal www.eskarock.pl pierwsze zdjęcie MOMO pojawiło się na Instagramie pewnego Japończyka. Ten z kolei ustawił to zdjęcie na swoim profilu – between.mirrors. Po pewnym czasie fotka pojawiła się na portalu Reddit, a tam użytkownicy stworzyli opowieść o przedstawionej na zdjęciu postaci.

Niektórzy twierdzą, że postać MOMO to akcja marketingowa portalu WhatsApp lub reklama zapowiadająca pojawienie się na ekranach kin nowego horroru.

Zrzut ekranu www.youtube.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*