Polski system bez tajemnic

Organizowane u nas  konferencje są  wartościowe i  cieszą się sporym zainteresowaniem. Tak było  i tym razem. Organizatorzy byli zapewne zaskoczeni, musieliśmy przemieścić się do większej sali.

System podatkowy w Polsce a w krajach zachodnich. Poziom rozwoju służby zdrowia w państwach europejskich i nie tylko. To główne tematy przedstawione nam przez absolwenta WNPiD, obecnie doktoranta Uniwersytetu Zielonogórskiego, Huberta Staśkiewicza. Jego wystąpienie zatytułowane było  „Liberalizm a interwencjonizm – więcej faktów, mniej ideologii”. Ze szczegółami słuchacze poznali niektóre elementy systemu działania służby zdrowia,  różnice między publiczną a komercyjną jej odmianą. Nie tylko w zakresie wycen procedur przez NFZ i cenników w gabinetach prywatnych.

Mówca skupił następnie naszą uwagę na wyjaśnieniu zawiłości i nieprawidłowości pod względem nierównomierności obciążeń różnych grup społecznych w polskim systemie  podatkowym. Analizie poddał między innymi zjawisko braku klasy średniej, pułapki systemu emerytalnego, korzyści i straty wynikające z rodzaju zatrudnienia.

Po referacie był czas  na dyskusję i zadawanie pytań.

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*