Poetka i Poeta u Łazęgi. Zapraszamy

Szymon Kantorski, informuje miesięcznik „TarNowa Kultura”,  zagości 18 maja w Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska na wieczorze autorskim. Poprowadzi go wrocławianka Ewa Sonnenberg, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych polskich poetek, autorka kilkunastu książek. 

Gościnne, otwarte dla wszystkich miłośników kultury Atelier Macieja Krajewskiego, fotografa,  poznańskiego Łazęgi, jest od ponad roku miejscem spotkań artystów wszelkich dyscyplin – malarzy, muzyków, fotografów, poetów, pisarzy. W maju gościć będzie poznańskiego poetę Szymona Kantorskiego. Jest on autorem dwóch książek poetyckich  – „Solo“ (Biblioteka „Nowego Nurtu“) oraz „Duety“ (WBPICAK). Teksty publikował w kilkudziesięciu pismach literackich oraz w antologiach poetyckich, m.in. „Macie swoich poetów. Liryka polska urodzona po 1960 roku”, „Parnas bis“, „Antologia nowej poezji polskiej. 1990-1999”, „Przewodnik po zaminowanym terenie – antologia tekstów z lat 2011-2015”. Jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień poetyckich, m. in. Nagrody  im. Poświatowskiej.

Julian Kornhauser pisał w recenzji: – Kantorski stara się być z boku i domalowywać wąsy księżycowi. Zawierza metaforze, przypadkowi. Jego wiersze uruchamiają wyobraźnię czytelnika i zapraszają go do wspólnej zabawy. My zapraszamy do niej w czwartek, 18 maja o godz. 19 do Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, przy ul. Święty Marcin 75 w Poznaniu. Wstęp wolny.

Fot. Anka Kantorska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*