Elektroniczna Champions League

Piątek wieczór… To idealny moment, żeby rozluźnić się po całym tygodniu ciągłego biegu, stresu i zamieszania związanego ze studiami. Wypad na miasto? Domówka u znajomych? A może turniej e-sportowy w grę FIFA 20? Z takim pomysłem wyszła redakcja działu technologicznego Radia Meteor.

Organizowany po raz pierwszy z okazji nadchodzących świąt, turniej rozgrywany był w auli.  Planowany start o 18.30 musiał być jednak przesunięty o pół godziny z powodu problemów technicznych związanych z relacją na żywo. Każdy, kto był chociaż na jednym turnieju esportowym  wie, że to częsta przypadłość podczas organizowania takiego typu imprez. Publiczność i zawodnicy nie zniechęcili się, a turniej wystartował o godzinie 19.

Ośmiu zawodników, którzy przeszli przez wstępne kwalifikacje on-line, zostało podzielonych na dwie grupy. Z każdej  grupy awansowało 2 zawodników, tworząc dwie pary półfinałowe. Po rozegraniu fazy grupowej, około godziny 21 przystąpiliśmy do play-offów. W pierwszym pojedynku zmierzyli się Adrian Garbiec z Krzysztofem Michalskim. To Krzysztof okazał się lepszy i ostatecznie wygrał 5:2. Drugiego finalistę poznaliśmy po spotkaniu Zachariasza Kijaka z Jakubem Urbaniakiem, i to ten drugi, po wyrównanym spotkaniu, przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po meczu o 3. miejsce, w którym lepszy okazał się Zachary, mogliśmy przejść do wielkiego finału. Czempionem, pierwszego oficjalnego turnieju e-sportowego Radia Meteor został Jakub Urbaniak, który wygrał finał wynikiem 4:0.

Czołowa trójka została nagrodzona pucharami, a pozostali zawodnicy otrzymali upominki związane z Radiem Meteor – długopis, piłeczkę antystresową oraz tematyczną podkładkę pod mysz. Jeden z organizatorów turnieju – Bartłomiej Łojewski – z dumą zapowiedział, że to nie koniec e-sportowych emocji na naszym wydziale. Powstają już plany kolejnych turniejów, tym razem w inne gry, m. in. League of Legends, czy Tekken.

Fot. Matylda Rozpędek

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*