Pozostając w walentynkowym nastroju zapraszamy na Wtorek dla seniora o najpiękniejszych piosenkach o miłości oraz wystawę fotografii Radosława Szeszko „Co Bóg złączył”.
A że najbliższe bibliotekarskiemu sercu są książki i polszczyzna, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego zapraszamy młodych czytelników na wyjątkowe tropienie słów z prof. Katarzyną Kłosińską, zaś dzień później swoje spotkanie ma Klub Książki u Raczyńskich.
Wtorek dla seniora: Do zakochania jeden krok… – piosenki o miłości
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1. 20 lutego 2018, godz. 16.30
Które frazy z piosenek najlepiej pamiętają nasi czytelnicy? Jakie słowa robiły największe wrażenie na słuchaczach? Jakie miłosne wyznania przeszły do historii? Niecały tydzień po walentynkach zapraszamy na kolejną prelekcję dra Tomasza Umerle, tym razem poświęconą najpiękniejszym polskim piosenkom o miłości
Tropimy słowa z prof. Katarzyną Kłosińską
Biblioteka dla Dzieci, Al. Marcinkowskiego 23. 21 lutego 2018, godz. 14.30
W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z prof. Katarzyną Kłosińską, językoznawczynią pracującą w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, sekretarzem Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Podczas spotkania młodzi użytkownicy języka będą mogli dowiedzieć się, czy wyrazy mają rodziny, a także wspólnie tropić pochodzenie słów.
Wstęp na spotkanie jest wolny, obowiązują zapisy: promocja@bracz.edu.pl, tel. 61 8858955.
Klub Książki u Raczyńskich
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1. 22 lutego 2018 (czwartek) godz. 18.00
Starzejący się komik, który podczas występu na prowincjonalnej scenie zaczyna podsumowywać swoje życie. Co na to widownia? Co na to czytelnicy? Klubowicze podczas kolejnego spotkania Klubu Książki u Raczyńskich będą rozmawiać o uhonorowanej nagrodą Man Booker International powieści Davida Grossmana „Wszedł koń do baru” .
Wystawa „Co Bóg złączył”
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Galeria Atanazego. 20 lutego – 14 marca 2018
„Odnosimy czasem wrażenie, że pary małżeńskie stają się do siebie podobne. Złudzenie? Czy rzeczywiście będąc z kimś w związku upodabniamy się do siebie nawzajem? Czy też chodzi o to, że już na samym początku on i ona byli do siebie podobni? (…) Ja w swoich pracach fotograficznych nie popróbuję uwodnić żadnej tezy. Spotkałem jednak wiele par połączonych sakramentem małżeństwa, które są do siebie bardzo podobne. Zauważyłem podobieństwo rysów ich twarzy i dla mnie jest to niezwykłe.”
Radosław Wojciech Szeszko (ur. 1967 w Poznaniu) jako dojrzały już człowiek ukończył Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu na kierunku fotografia. Jego prace prezentowane były na wystawach m.in. w Mosinie, Świnoujściu, Międzychodzie i Drezdenku. Najchętniej fotografuje przyrodę, ale okazało się, że równie fascynujący może być krajobraz ludzkiej twarzy. Projekt „Co Bóg złączył” powstał w 2013 roku.
Dodaj komentarz