Osoba i dzieło

Wydział Neofilologii oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM zapraszają na interdyscyplinarną konferencję naukową „O. Jan W. Góra OP: osoba i dzieło”.

W Poznaniu ojca Jana Górę, wieloletniego duszpasterza akademickiego, znali chyba wszyscy. Jeżeli nie osobiście, to poprzez media, opowieści innych. Jedni go kochali, inni byli bardziej sceptyczni. Jednych porywał do wielkich działań, innych irytował. Raczej nie pozostawiał ludzi obojętnymi. Od jego śmierci minęły prawie cztery lata. To dla starszych krótki moment, a dla młodych cała epoka. W dorosłość wchodzi pokolenie, które nie miało już okazji poznać twórcy i animatora Lednicy, Jamnej i Hermanic. „To nie nasza wina, żeśmy ojca Jana nie znali”, mówią czasami młodzi przygotowujący kolejne Spotkania Lednickie.

Konferencja odbywa się, w ramach obchodów 100-lecia UAM,  dzisiaj i jutro w Collegium Novum UAM w Sali C1. Towarzyszą jej wystawa okolicznościowa w holu Collegium Novum oraz koncert w kościele oo. Dominikanów. Konferencja odbywa się w ramach obchodów 100-lecia UAM.

Szczegóły i program:  https://amu.edu.pl/badania-naukowe/konferencje/konferencje-news/jan-w.-gora-op-osoba-i-dzielo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*