Osiem spotkań bez kibiców

Sankcje za wczorajsze wydarzenia na stadionie Lecha Poznań podczas meczu z Legią zostały ogłoszone przez wojewodę poznańskiego, Zbigniewa Hoffmanna. Na konferencji prasowej przekazał, że Lech pierwsze pięć spotkań w nowym sezonie Ekstraklasy rozegra przy pustych trybunach. Dodatkowo dojdą do tego trzy spotkania w Lidze Europy.

Przypomnijmy, że niedzielny mecz Legii z Lechem został przerwany w 77. minucie z powodu wrzucenia materiałów pirotechnicznych na boisko oraz wtargnięcia kibiców na murawę. – To, co się wczoraj stało, było gorszące, skandaliczne. Ten rodzaj wylewania frustracji jest absolutnie nie do zaakceptowania przez państwo. Mam nadzieję, że to nie zostanie potraktowane przez klub jako kara, ale jako czas refleksji. To najwyższa pora, by zarzucić współpracę z pewnymi środowiskami, bo te umowy nie są potem utrzymywane – uzasadnił swoją decyzję wojewoda.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, Andrzej Borowiak powiedział, że od niedzieli trwa analiza materiału wideo z zajść na stadionie. – Trwa identyfikacja sprawców skandalicznego zachowania na meczu. Jeszcze dziś odbędą się pierwsze zatrzymania podejrzanych – poinformował.

Zbigniew Hoffman, Lech Poznań, Poznań, piłka nożna, kibice, kary

Fot. zrzut ekranu twitta Zbigniewa Hoffmanna

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*