Okrążą Księżyc

NASA ogłosiła nazwiska astronautów, którzy w 2024 roku okrążą Księżyc. Lot ma potrwać około 10 dni.

Misja Artemis II odbędzie się w listopadzie 2024. Podczas oficjalnej konferencji NASA ogłosiła nazwiska osób, które wezmą w niej udział.W stronę Księżyca poleci czterech astronautów: Amerykanie Christina Koch, Reis Wiseman oraz Victor Glover i Jeremy Hansem z Kanady. Glover będzie pierwszym Afroamerykaninem, który weźmie udział w misji księżycowej, a Koch – pierwszą kobietą. Będzie to wydarzenie historyczne w skali świata. Norman Night, dyrektor operacji lotniczych NASA, powiedział, że trudno było wybrać tylko cztery osoby z grupy najlepszych i najzdolniejszych ludzi na świecie.

Celem misji Artemis II jest okrążenie Ziemi na pokładzie statku kosmicznego Orion, dzięki czemu uzyska się odpowiednią trajektorię do okrążenia Księżyca. Następnie lądowanie na Ocenie Spokojnym. Celem misji jest test rakiety SLS oraz systemów podtrzymywania życia w kapsule transportowej. Będzie to kolejny etap misji, która ostatecznie zakłada wylądowanie dwóch osób na Księżycu. Ostatni raz byliśmy świadkami takiego wydarzenia w 1972 roku.

NASA deklaruje, że wylądowanie kobiety i mężczyzny na Księżycu ma być początkiem nowego etapu podbicia tego tajemniczego miejsca. Będą prowadzone tam stałe badania i obserwacje.

Fot. https://www.nasa.gov/specials/artemis-ii/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*