Obowiązkowe? Tak

               Prezydent Poznania podpisał się pod oświadczeniem samorządowców o wprowadzenie obowiązku zaszczepienia się przeciw COVID-19. Do apelu przyłączyli się prezydent Sopotu, prezydent Wałbrzycha, marszałek województwa lubuskiego oraz marszałek województwa pomorskiego.

               Według wyżej wymienionych osób, na chwilę obecną, najlepszą bronią w walce z koronawirusem, są szczepionki. Aby jednak były one skuteczne, zaszczepiona musi zostać większość społeczeństwa. Samorządowcy powołują się na przykład obowiązkowych szczepień na gruźlicę, polio czy odrę, czyli chorób, które dzięki szczepionkom prawie już nie występują. Lokalni politycy zaniepokojeni są przemilczaniem przez rząd centralny pomysłu na obowiązkowe szczepienia. Równocześnie wskazują oni, że wprowadzenie takiego obowiązku, mogłoby się znacząco przyczynić do szybszego zaszczepienia większości społeczeństwa. Z kolei dzięki temu szybciej moglibyśmy wrócić do „normalności” sprzed pandemii, tak jak dzieje się to np. w Izraelu, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych.

               Według najnowszych statystyk, w Polsce pierwszą dawką zaszczepiło się już ponad 16 milionów obywateli. Dwie dawki natomiast przyjęło już ponad 4,5 miliona Polek i Polaków.

Fot. Jacek Jaśkowiak https://www.facebook.com/PrezydentJaskowiak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*