Nawet w domu jesteśmy bezbronni

Miło nam poinformować, że w sprzedaży jest już nasz najnowszy tytuł: „SPOŁECZEŃSTWO NADZOROWANE” wielokrotnie nagradzanej amerykańskiej dziennikarki śledczej Julii Angwin. 

Ta  książka  to odpowiedź na pytanie, kto nas obserwuje w sieci internetowej, co dokładnie o nas wie i do czego wykorzystuje tę wiedzę.  Autorka rzuca zupełnie nowe światło na takie zagadnienia jak gromadzenie danych osobowych przez firmy prywatne, rząd czy instytucje porządku publicznego. Prywatności w życiu online przygląda się nie tylko jako dziennikarka i obywatelka, ale także jako zwykła kobieta – nowojorczanka, żona, matka. Stawia tezę, że w dzisiejszym świecie, w którym technologie umożliwiają inwigilację naszego życia, nawet gdy jesteśmy w domu z najbliższymi, jesteśmy krusi i bezbronni. Najgorsze jest jednak to, że niektórzy godzą się z wszechobecnym nadzorem i utratą wolności. Wolności, która czyni z nas niezależne jednostki.

J. Angwin w niezwykle ciekawy sposób prowadzi narrację. Opisuje swoje doświadczenia z tworzeniem fałszywej tożsamości w sieci, starając się ochronić swoją prywatność w codziennym życiu. Czy to w ogóle możliwe oraz jak to zrobić? Książka dostarcza wielu cennych wskazówek dotyczących tego, jak pozostać w sieci bezpiecznym, nie zdradzać o sobie zbyt wiele i świadomie korzystać z dobrodziejstw cyfrowego świata.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Kurhaus Publishing.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*