Głos pełen mądrości i zrozumienia

Książka, która pozwala usłyszeć głos autorytetu. Od kilku dni na półkach w księgarniach. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Co zrobić z wykluczonymi? Czym jest kościelny feminizm? Jak pogodzić się ze  starością? Czy spowiedź może być terapią? Jak stawić opór terroryzmowi? Dlaczego  tak wielu katolików ma kłopot z papieżem Franciszkiem? Czy można jeść mięso.  To tylko niektóre tematy poruszane w książce ks. Adama Bonieckiego „Połączenie odebrane”.  Jest ona wyborem najistotniejszych, ponadczasowych tekstów autora z ostatnich lat, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”.  Jego głos – pełen akceptacji, mądrości i zrozumienia – jest właśnie tym, czego teraz  potrzeba w polskiej debacie.

Zabierając głos, trudno kierować się zasadą, „żeby się tylko komuś nie  narazić”. Nie ma też sensu uciekanie w ważnych kwestiach w pobożne  banały. (…) Jacek Kuroń mawiał: „Jeśli chcesz się wszystkim podobać, to się zapisz do orkiestry dętej”. (fragment książki)

——————————————————

Premiera za miesiąc

 

Czy dobrze rozumiemy sens słów, które codziennie wypowiadamy wraz z ponad miliardem ludzi na ziemi? Ludzi, którzy mieszkają w różnych krajach, mają różny kolor skóry, pracę, których wiara różni się od siebie, ale jednak zgodnie powtarzają: „bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi”?

Papież Franciszek sięgnął do jedynej modlitwy, której nauczył nas sam Jezus. Osobiście wytłumaczył znaczenie jej poszczególnych wezwań, zabierając tym samym głos w dyskusji o możliwych zmianach w tłumaczeniu „Ojcze nasz”. Dzięki temu mamy szansę lepiej zrozumieć, czym jest chrześcijaństwo, a przede wszystkim – na czym polega nasza relacja z Ojcem.

Książka papieża Franciszka „Ojcze nasz” ukaże się (22 lutego 2018) nakładem Wydawnictwa Znak.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*