My to oni, a oni to my…

Jak minął ponad tydzień? Oto moje opinie, obserwacje, konstatacje. 

Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. W piątek (22.05.) Rada Mediów Narodowych przegłosowała dwie uchwały, na mocy których kadra kierownicza TVP będzie składała się z czterech członków, a on zasiądzie w jej gronie. Oficjalnie, były prezes, a od ponad dwóch miesięcy aż do teraz, doradca zarządu, nie powraca na poprzednie stanowisko, bo tę funkcję pełni Maciej Łopiński. A ten nie może zostać odwołany przed upływem trzech miesięcy od momentu przejęcia przez niego fotela szefa. Skoro w zarządzie są teraz aż cztery stołki, to może znajdzie się jeszcze miejsce dla Zenka Martyniuka albo Nikodema Dyzmy…

W środę (20. 05.) TVP wyemitowała film Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”, w którym przedstawione zostało zaplecze działalności pedofilskiej, która miała dziać się w sopockim lokalu – Zatoce Sztuki. W sprawę – jak twierdzi autor – zamieszani mieli być także ludzie z polskiego show-biznesu, m. in. Borys Szyc, Adam Nergal Darski, Radosław Majdan, Blanka Lipińska, Kuba Wojewódzki. Z tego, co wiem, to autor filmu został kiedyś skazany za wymuszenie rozbójnicze… Dziś, uważam,  można by to nazwać wymuszeniem politycznym.

Polski rząd znosi kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa i odmraża gospodarkę. Od poniedziałku (18. 05.) można już legalnie iść, m. in. do fryzjera czy kosmetyczki. Oczywiście, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Niby dobrze, bo o siebie trzeba dbać… W przeciwieństwie do niektórych rządzących – oni,  moim zdaniem, dbają o własne d… Muszą tylko uważać, żeby ich sobie nie odmrozić, bo wtedy z trudem siedzi się na każdym stołku.

Kazik Staszewski, lider legendarnego już zespołu Kult, słynie od kilku dni z najnowszego utworu  „Twój ból jest lepszy niż mój”, odnoszącego się do obecnej sytuacji politycznej w Polsce, a także do Jarosława Kaczyńskiego, któremu muzyk wymierza delikatnego pstryczka w nos. Piosenka została ciepło przyjęta przez słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radia i, w wyniku ich głosowania, trafiła na 1. miejsce Listy Przebojów (15. 05.). Krótko po tym, z niewiadomych przyczyn, strona internetowa, na której publikowane są wyniki notowań została zablokowana, a sama piosenka usunięta.  Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym oskarża Marka Niedźwieckiego, od lat prowadzącego audycję, że dokonał on manipulacji, dzięki czemu Kazik trafił na 1. miejsce, choć wcale nie powinien. Akurat to, że nie powinien jest oczywiste, bo na Nowogrodzkiej, jak widzę, jak słyszę,  odbiera się  i nadaje na nieco innych falach…

W internecie trwa akcja #hot16challenge2, która polega na nagraniu 16 wersów napisanych oraz zarapowanych przez siebie, a następnie nominowaniu kolejnych osób, które mają zrobić to samo. Wszystko po to, by wspomóc medyków w walce z koronawirusem, bo wraz z inicjatywą ruszyła charytatywna zbiórka pieniędzy. Akcja cieszy się dużą popularnością i do 11 maja wzięli w niej udział ludzie z wielu różnych środowisk, a wśród nich także prezydent RP, Andrzej Duda. Nawijał o Saskiej Kępie, która nie pachnie w maju, o tym, że my to oni, a oni to my oraz o ostrym cieniu mgły. Nominował także premiera Mateusza Morawieckiego. Sprawą zajmuje się Archiwum X, a tegoroczni maturzyści może analizować będą to, co autor miał na myśli.

Fot. #Hot16Challenge2   www.youtube.com

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*