Masz film w szufladzie?

Wszystko zaczęło się od projektu w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Czterech młodych ludzi połączyła pasja do filmu oraz chęci do działania.

Są twórcami, a swoje dzieła wysyłają na najróżniejsze konkursy i festiwale. Jednak zauważyli deficyt takich przedsięwzięć, skierowanych do ludzi młodych. Postanowili więc zorganizować swój własny konkurs. Tak narodził się festiwal „Zoom na młodzież”, który pod lupę bierze twórczość amatorów kina, pasjonatów filmu. Głównym jego celem  jest popularyzacja amatorskiej sztuki filmowej, a także zachęcenie do wyciągnięcia swojej twórczości z szuflady. Przedsięwzięcie daje ogromną szansę młodzieży na rozwinięcie skrzydeł oraz spełnienie marzeń. Udowadnia, że mimo pozornego braku doświadczenia i środków, można wyreżyserować wyjątkowe dzieła i być świadomym twórcą. Myślimy, co możemy im zaproponować, aby nie tracili chęci i udoskonalali swój warsztat – mówi Daria Banasiewicz, organizatorka wydarzenia.

Z roku na rok festiwal zwiększa zasięg i rośnie w siłę. Od poprzedniej edycji media studenckie objęły patronat nad wydarzeniem, a w tegorocznej, swoje wsparcie okazała Młodzieżowa Rada Miasta Poznania. Po liczbie nadesłanych filmów w czasie poprzedniej edycji konkursu, organizatorzy przewidują coraz większe zainteresowanie festiwalem. Jak mówi Daria, daje im to niesamowitą satysfakcję oraz poczucie spełnionej misji.

W tym roku odbędzie się trzecia edycja festiwalu. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły nie więcej niż 20 lat. Wysyłać można filmy fabularne trwające do 20 minut. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 9 lutego. Finał festiwalu odbędzie się 2 marca 2019  w CK Zamek.

Więcej informacji dostępnych na facebookowym fanpage’u festiwalu: https://www.facebook.com/Zoom-na-m%C5%82odzie%C5%BC-219690418461413/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*