Marcin i Róża na kryminalnym tropie

Oto dwie nowości kryminalne Wydawnictwa FILIA.

„Przypadek” Maurycego Nowakowskiego:

  • Najnowszy kryminał zdobywcy nagrody Kryminalnej Piły dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej roku 2015
  • Maurycy Nowakowski najbardziej na świecie kocha muzykę. Dlatego napisał pięć biografii, m.in. Phila Collinsa, Petera Gabriela i zespołu Riverside. Choć niewiele brakowało, aby zamiast pisarzem, był piłkarzem. Pierwsze w życiu pieniądze zarobił biegając po piłkarskim boisku. Przeszedł wszystkie stopnie szkolenia od trampkarzy młodszych Śląska Wrocław, przez juniorów Polonii Wrocław, aż po seniorskie granie w okręgówce w barwach Ślęzy Wrocław.

Seria tajemniczych zgonów w koncernie farmaceutycznym.  Były dziennikarz Marcin Faron rozpoczyna pracę w Medilleku, gdzie zamierza udowodnić swoją wartość i wywalczyć dobrą pozycję w zespole agresywnych młodych wilków. Jest ich pięcioro, a tylko jedno z nich osiągnie swój cel. Walka o pozycję lidera i tym samym o przenosiny do berlińskiej centrali firmy nabiera rumieńców po śmierci dotychczasowego kapitana zespołu.
Czy śmierć młodych pracowników Medilleku jest wynikiem zemsty? Jeśli tak, to czyjej? A może zaistniała tragiczna sytuacja to tylko jeden wielki przypadek?

„Kto zabił Kopciuszka?” Alka Rogozińskiego:

  • Książę Komedii Kryminalnej wraca w wielki stylu:
  • Alek Rogoziński: pisarz, dziennikarz, niedoszły archeolog. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”. Popularność przyniosła mu komedia kryminalna „Jak cię zabić, kochanie?” i seria z Różą Krull, niepokorną pisarką – detektywką.
    Ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…
  • Nowa powieść z Różą Krull na tropie!

Jeden bal. Jeden martwy Kopciuszek. I dziesięć osób, które miały powód, by zabić. Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa, okazuje się, że każdy z gości miał powód, aby go dokonać. W tym i znany bloger Mario, przyjaciel Róży, która, aby oczyścić go z podejrzeń, zaczyna własne śledztwo…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*