Ludowe rytmy przyciągają

16 października Zespół Pieśni i Tańca ŁANY przygotował koncert powitalny dla studentów pierwszego roku, a w kolejnych dniach zainteresowanym zaproponował udział w naborze śpiewaków i tancerzy. 

Zespół Łany powstał w 1974 roku i działa nieprzerwanie od 44 lat. Podstawowym celem, jaki przyświecał ówczesnej grupie, było promowanie folkloru, w tym polskich tańców narodowych. Założenie przez lata się nie zmieniło i również dziś ŁANY rozpowszechniają tradycję ludową nie tylko w Polsce, ale także w licznych krajach  całego świata. W zeszłym roku tournees zagraniczne obejmowało 17 koncertów, między innymi w Brazylii.

Przesłuchania do zespołu cieszyły się dużym zainteresowaniem, bowiem do grupy mogli się dostać nie tylko studenci Uniwersytetu Przyrodniczego, ale także innych  poznańskich uczelni. Dodatkowym argumentem zachęcającym do udziału w nich  były zapewne wcześniej wspomniane podróże pozostawiające niezapomniane wrażenia na całe życie. Członkowie zespołu mają również możliwość zaliczenia, w artystyczny sposób,  zajęć WF.  Chętni wypełnili krótkie kwestionariusze, a następnie prezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne przed wykwalifikowaną kadrą. Spośród dużej liczby zainteresowanych, casting pomyślnie przeszły 84 osoby, z niewielką przewagą pań. Z racji tego faktu, do zespołu otwarta jeszcze droga dla panów, bo, jak śpiewała Budka Suflera, do tanga trzeba dwojga.

Na wszystkich zainteresowanych kandydatów Zespół czeka jeszcze na kandydatów. Informacji udzieli kierownik zespołu, Zenon Musiał (pod numerem telefonu: +48 601 162 549).

Na zdjęciu: ŁANY uświetniły Wieczór Polski na 24. Światowym Kongresie Nauk Politycznych  IPSA 2016 w Poznaniu. Zespół zebrał gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności w patio Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*