KOKOS w siedmiu kategoriach. Nagrody – 33.000 zł

To już 9. edycja konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS, realizowanego przez Niezależne Zrzeszenia Studentów! To projekt dla studentów uczelni technicznych. Ma on na celu wyróżnienie najlepszych i wsparcie ich na drodze do świata biznesu.

Konkurs daje szansę na wypromowanie własnego projektu, jak również na poznanie ludzi, którzy w tym pomogą. Tegorocznym partnerem strategicznym KOKOSa jest spółka Polskie Koleje Państwowe. Dodatkowo konkurs znacznie przyczynia się do komercjalizacji projektów młodych adeptów sztuki konstruktorskiej. Podczas Gali Finałowej konstruktorzy z całego kraju rywalizują ze sobą, mając na celu jak najlepsze zaprezentowanie swojego pomysłu komisji konkursowej.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne o łącznej wysokości 30 000 zł oraz nagrody specjalne o łącznej wartości 3 000 zł! Zgłoszenia przyjmowane są w siedmiu kategoriach: •Lifescience – konstrukcje mające na celu pomoc osobom z niepełnosprawnościami •Smart Robots – kategoria dla zespołów zajmujących się tworzeniem robotów •Vehicle – różnego typu pojazdy, często bolidy i motory. •Ecology – konstrukcje wykorzystujące alternatywne źródła energii oraz urządzenia pomagające dbać o środowisko. •Sky – różnego typu konstrukcje związane z poruszaniem się w powietrzu oraz z eksploracją kosmosu. •Joker – urządzenia niepasujące do pozostałych kategorii. •Railway – kategoria specjalna pod patronatem PKP S.A., konstrukcje usprawniające przejazdy koleją, unowocześniające dworce kolejowe, a także służące pomocą ludziom starszym i osobom z niepełnosprawnością podróżującym tym środkiem transportu.

Spośród zgłoszonych uczestników wybierani będą najlepsi, którzy wezmą udział w finale. Odbędzie się on w maju na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Konstruktorów z pewnością czeka pełen emocji weekend, ponieważ w trakcie finału muszą być gotowi na pokaz projektów przed komisją konkursową złożoną z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz techniki, a także prezentację praktycznego działania projektu. Ogłoszenie laureatów nastąpi 14 maja w trakcie uroczystej Gali Finałowej, która będzie zwieńczeniem całego konkursu. Szczegółowe informacje na temat Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS można odnaleźć na stronie internetowej: www.kokos.nzs.org.pl oraz social mediach: fanpage KOKOS na Facebooku oraz kokos.nzs na Instagramie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*