Każdego roku kilkadziesiąt turniejów

Mieszkańcy Puszczykowa chętnie spędzają czas wolny na zajęciach sportowych, rekreacyjnych – zespołowo, indywidualnie.  Można ich spotkać między innymi w obiekcie, który znany jest nie tylko tutaj, ale i w Polsce.

Centrum Tenisowe “Angie” wybudowane zostało przez Janusza Rzeźnika w 2006 roku. Swoją nazwę zawdzięcza jego wnuczce – Angelique Kerber, jednej z najlepszych tenisistek na świecie. Na kortach rozgrywane są zarówno turnieje lokalne, jak i międzynarodowe.  Centrum liczy jedenaście kortów, cztery z nich znajdują się w hali (te mają specjalną powierzchnią dywanową).  Spośród siedmiu zewnętrznych, cztery  mają powierzchnie typu Laykold – taką, jaka występuje na turniejach US Open czy Australian Open. Trzy korty są trawiaste. Rozgrywa się tutaj każdego roku kilkadziesiąt turniejów różnej rangi (m. in. mecze Pucharu Davisa w latach 2006-07, od 2007 organizowane są  Turnieje Angie Cup,  a od 2015 Turnieje ITF Kobiet Angie Cup.

W centrum są także hotel, restauracja i siłownia. W Akademii Tenisowej A. Kerber adepci tenisa, w różnym wieku,  trenują i szkolą się pod okiem bardzo dobrze wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Grafika: https://www.angie.com.pl

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*