Kaufland na podium

Kaufland znalazł się na trzecim miejscu prestiżowego rankingu Pracodawca Roku, organizowanego przez organizację studencką AIESEC. Zestawienie, które ma blisko trzydziestoletnią tradycję, jest jednym z najbardziej opiniotwórczych rankingów studenckich w Polsce i za granicą.

W ciągu dwóch lat sieć Kaufland zanotowała skok w zestawieniu aż o 21 miejsc. Firma nie zwalnia tempa i otwiera rekrutacje dla kolejnych studentów chcących uczyć się od najlepszych w ramach programu stażowego Absolwent.  

Badanie przeprowadzane przez AIESEC jest niezależnym badaniem ankietowym, które pokazuje, w jaki sposób studenci postrzegają rynek pracy. Pytania mają charakter otwarty, co oznacza, że studenci samodzielnie, bez sugestii w ankiecie, wskazują firmy, które ich zdaniem są najlepszymi pracodawcami na rynku. Ankietowani wypowiadają się również na temat swoich oczekiwań co do pracodawców czy obaw związanych z przyszłym zajęciem zawodowym.

Sieć Kaufland w zestawieniu AIESEC jest jednym z najlepiej ocenionych miejsc pracy. Co więcej, postrzeganie firmy w oczach studentów w ostatnich dwóch latach znacznie wzrosło. Detalista w tym samym rankingu w 2019 roku zajął 24. miejsce, rok później – 16., a w tegorocznej edycji zestawienia sięgnął podium, zajmując trzecią pozycję.

Sieć Kaufland od lat zdobywa liczne wyróżnienia w kategorii najlepszych pracodawców na rynku krajowym i zagranicznym. Zajęcie trzeciego miejsca w rankingu tworzonym przez studentów jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że prowadzona przez nas polityka personalna stanowi ważny wyróżnik w oczach osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

W badaniu bierze udział ponad 2000 osób w 12 miastach w Polsce – łącznie na 14 uczelniach.

Fot. BPK

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*