Już jest! „Historia Poznania” P. Matusika

„Historia Poznania” autorstwa prof. UAM dr. hab. Przemysława Matusika „to pierwsze tak obszerne i całościowe opracowanie dotyczące stolicy Wielkopolski i jej losów, począwszy od czasów najdawniejszych aż po współczesność”- podaje Wydawnictwo Miejskie Posnania, które odpowiada za  jej wydanie.

Autor specjalizuje się w historii Polski XIX wieku ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Wielkopolski i Poznania. Jest członkiem kolegium redakcyjnego i redaktorem naczelnym „Kroniki Miasta Poznania”. To okazałe wydanie składa się z  czterech obszernych tomów: Historia Poznania do 1793 roku i kolejno: 1793-1918, 1918-1945 i 1946-2016.

Prof. P. Matusik z Wydziału Historii UAM stwierdził dla TVP Poznań, że „takie miasto jak Poznań, wielkie miasto, jeden z największych ośrodków miejskich w Polsce, zasługuje na to, żeby co jakiś czas dostawać nową syntezę swoich dziejów. I to się właśnie stało, zakończyłem to dzieło.”

Wszystkich zainteresowanych „Historią Poznania” odsyłam pod ten adres: https://www.poznan.pl/mim/wortals/wortal,485/news,9461/premiera-historii-poznania,160739.html

Fot. Wydawnictwo Miejskie Posnania

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*