Jedenastka z 3+9+10+4

10 listopada o godzinie 15 selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Czesław Michniewicz powołał 26 zawodników, którzy pojadą na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jędrzejczyk, Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska, Nicola Zalewski.

Pomocnicy: Krystian Bielik, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Kamiński, Grzegorz Krychowiak, Michał Skóraś, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

To właśnie oni, według selekcjonera, zasłużyli najbardziej na udział w mundialu, który rozpocznie się 20 listopada 2022. Oczywiście, nie brakuje kontrowersji, jak na przykład  powołanie Artura Jędrzejczyka, który według wielu nie powinien jechać do Kataru, ponieważ nawet w polskiej ekstraklasie nie jest w czołówce najlepszych obrońców. Brak Dawida Kownackiego, będącego w ostatnim czasie w fantastycznej dyspozycji, również jest zaskoczeniem. Trzeba jednakże wierzyć, iż trener Czesław Michniewicz dobrze wybrał. To zostanie wnet zweryfikowane podczas Mistrzostw Świata.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy C, w której zmierzy się z następującymi zespołami:

  • Meksyk 22.11 Stadium 974 (Doha)
  • Arabia Saudyjska 26.11 Education City Stadium (Al Rayyan)
  • Argentyna 30.11 Stadium 974 (Doha)

Faworytem do awansu bezapelacyjnie jest drużyna Leo Messiego, jednak trzeba pamiętać, że z grupy wychodzą dwa zespoły i o to drugie miejsce najprawdopodobniej będą walczyć Polska oraz Meksyk.

Ostatni sparing przed Mundialem został zaplanowany na 16 listopada, Polska zmierzy się z reprezentacją Chile.

Fot. ekran tv – TVP Sport, Kamil Sokołowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*