Jak dojść na szczyt

Na ekranach kin nowy film Łukasza Palkowskiego. Reżyser zachwycił polską publiczność kilka lat temu historią Zbigniewa Religii ukazaną w produkcji ”Bogowie”. Wtedy poznaliśmy jego wielki talent i potencjał. Czym ujął widownię tym razem?

”Najlepszy” opowiada o życiu Jerzego Górskiego. Temat bardzo obszerny, tak jak i życiorys tego wyjątkowego sportowca. Przez prawie dwie godziny poznajemy drogę jednostki na szczyt. Drogę, która z pewnością nie była usłana różami. Widzimy zmagania się z samym sobą, ze swoją przeszłością, ze złymi nawykami. W końcu widzimy człowieka, który postanawia zmienić swoje życie i uparcie dąży do celu.

Historii Jerzego Górskiego nie da się opowiedzieć w kilku zdaniach. Jest on wybitnym triathlonistą, który 3 września 1990 został mistrzem świata w podwójnym Ironmanie (Double Ironman to 7,6 km pływania, 360 km roweru i 84,4 km biegu). Jest to nie lada wyczyn, wiedząc jak wyglądało życie Górskiego przed zawodami i z jak wieloma problemami musiał się zmierzyć. Co mam na myśli? Górski w młodości był narkomanem. Przez wiele lat nie mógł uwolnić się od nałogu. Dopiero dramatyczne wydarzenia sprawiły, że zdecydował się na leczenie odwykowe. Nie było łatwo, lecz ostatecznie wygrał chyba najtrudniejszą walkę swojego życia.

„Najlepszy” to film o tym, jak wiele przeszkód musimy pokonać w swoim życiu, by dojść na szczyt. To także film, który może być inspiracją dla wielu ludzi tkwiących w nałogu i nie mających nadziei na wyjście z niego. Okazuje się, że jeśli tylko mamy konkretny cel to możemy wszystko. Możemy zmienić nasze życie o 180 stopni. Możemy wygrywać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*