Grill, piknik, kino. A może rowerem do puszczy?

Tegoroczny weekend majowy to aż pięć dni wolnego, do tego początek sezonu grillowego i wydarzeń plenerowych.

Temperatura w tym czasie ma wynosić około 16°C. Lekkie zachmurzenie czy krople deszczu nie powinny przeszkodzić w spokojnym grillowaniu. Jak wiadomo, już od kilku lat można wybrać się w okolice Mostu Rocha, a tam wspólnie ze znajomymi spędzić czas nad Wartą.

Dla osób spragnionych bliskiego kontaktu ze zwierzętami, polecamy wybrać się do Nowego Zoo, które jest otwarte w każdy dzień w roku, również w święta. Spacer w pięknych okolicznościach natury, z pewnością wprawi niejedną duszę w zachwyt.

Dla tych, co pragną aktywnego spędzenia weekendu majowego, polecamy przejażdżkę rowerową po pięknych terenach: między innymi Malta, Piastowski Trakt Rowerowy, Szlak Stu Jezior, Pierścień Rowerowy dookoła Poznania, Puszcza Zielonka.

Odbędzie się również “Majówka w Bramie Poznania” pod hasłem “Działamy wspólnie”. Brama Poznania obchodzi wtedy swoje 8. urodziny i z tej okazji swoją premierę będą miały dwa komponenty projektu: Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa oraz Ekologiczna Ścieżka Edukacyjna.

Otwarte są również kina, w których można obejrzeć także premiery filmowe na wielkim ekranie. Oczywiście, warto też wybrać się na łono natury, na piknik.

Fot. Kamil Sokołowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*