Gorąca 16stka dla lekarzy

#hot16challenge to akcja, która zadebiutowała w 2014 roku. W połowie maja 2020 rozpoczęła się jej druga edycja. Tym razem okoliczności i cel akcji są szczytne: działania podejmowane są po to, aby wesprzeć pracowników służby zdrowia w walce z koronawirusem.

Przy okazji internetowych występów artystycznych, zbierane są pieniądze, które zostaną przeznaczone na doposażenie personelu medycznego. Zbiórka jest prowadzona za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl, pod adresem https://www.siepomaga.pl/hot16challenge. Zasady są proste. Trzeba „wyzwać na pojedynek” trzech nominowanych. Ich zadanie polega na stworzeniu i przedstawienie w ciągu 72 godzin 16-wersowej zwrotki; każdy twórca może pisać na dowolny temat, nie ma ram, ani żadnego klucza dotyczącego formy przekazu i tekstu. Następnie należy nominować dowolne osoby do wykonania tego samego zadania.

Organizator zbiórki i pomysłodawca akcji, raper o pseudonimie Solar, oficjalnie Karol Poziemski, zwraca się do internautów przez portal Siepomaga: „Witam serdecznie społeczność internetu! Kto by się spodziewał, że tym razem #hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu, podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat.

W wyzwaniu wzięło udział wielu muzyków, ale także ludzie niezwiązani z tą branżą. W szesnastu wersach poruszają różne tematy. Kasia Moś nawiązuje do ochrony naszej planety, profesor nauk prawnych Marcin Matczak zarzuca fałszowanie wyborów i próbę zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, wokalistka Mandaryna odnosi się do obecnej sytuacji w szkołach. Również prezydent RP,  Andrzej Duda dołączył do wyzwania. Z jakim skutkiem? Zostawmy to indywidualnej ocenie Polaków.

Celem akcji #hot16challenge była zbiórka miliona złotych. Został on już potrojony, dzisiaj do godziny 7.15  zebrano 3.354.029,56 zł.

Fot. Fundacja Siepomaga – https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*