Druga szansa

Na antenie Telewizji Polskiej odbyła się druga debata wyborcza. Kandydaci na fotel prezydencki ponownie mieli okazję do zaprezentowania się wyborcom i zyskania sympatii niezdecydowanych.

 Uczestniczylo jedenastu kandydatów:

– ubiegający się o reelekcję, Andrzej Duda (z poparciem PiS),

– Szymon Hołownia (kandydat niezależny),

– Krzysztof Bosak (Konfederacja),

– Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL),

– Robert Biedroń (Lewica),

– Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy),

– Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej),

– Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa),

– Paweł Tanajno (bezpartyjny),

– Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska),

– Waldemar Witkowski (Unia Pracy).

Gospodarzem debaty był ponownie Michał Adamczyk. Całość podzielono na pięć bloków tematycznych. Zasady pozostały niezmienne. Prowadzący zadawał pytania, na które każdy  z kandydatów odpowiadał, mieszcząc swoją wypowiedź w czasie jednej minuty. Pytania dotyczyły kolejno: relokacji uchodźców, nauczania religii w szkołach, związków partnerskich i LGBT, waluty euro w Polsce oraz kupna szczepionki na wirusa Covid-19.

Według sondy zorganizowanej przez TVP Info, debatę zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski, z wynikiem 71,8%. Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Duda (21,4%), a na trzecim –  Szymon Hołownia (4,7%). Niestety, krótko po opublikowaniu wyników, stacja poinformowała o nieważności głosowania. Powodem miał być strumień 600 botów.

Debata zakończyła się tuż przed godziną 22.30, a przez telewizorami zgromadziła blisko 7 mln widzów. To o wiele lepszy wynik, niż podczas debaty  6 maja. Wówczas obejrzało ją 4,6 mln. widzów. Nowy termin wyborów prezydenckich przypada na ostatnią niedzielę czerwca. Ewentualna druga tura odbędzie się 12 lipca.

 

Fot zrzut ekranu https://www.youtube.com/watch?v=AYKGGVfCCZ0

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*