Doroczna nagroda w dwóch kategoriach

Lista zgłoszeń do kolejnej, 24. edycji Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera została otwarta. Wyróżnienie przyznawane jest osobom, które wartości bliskie ks. Józefowi Tischnerowi – takie jak dialog, godność, solidarność – wcielają w życie, realizując je zarówno słowem, jak i czynem.

Do tej pory w gronie laureatów znaleźli się między innymi: Anna Dymna, Konstanty Gebert, Barbara Skarga, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak, Ryszard Kapuściński, ks. Michał Heller, Wojciech Jagielski, Wacław Hryniewicz OMI, Henryka Krzywonos, ks. Tomáš Halík, Karol Modzelewski, Janina Ochojska, Wiktor Osiatyński, Jakub Wygnański, Jerzy Szacki, Łukasz Lamża, s. Małgorzata Chmielewska, Zbigniew Nosowski, Grupa Granica, warszawski Klub Inteligencji Katolickiej.

Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach: za myślenie wyrażone w książce lub cyklu publikacji, które stanowiłoby kontynuację Tischnerowskiego „myślenia według wartości”, oraz za działanie, czyli inicjatywy duszpasterskie lub społeczne kierujące się wartościami, które głosił ks. Józef Tischner.

Tak jak w roku ubiegłym kapituła wyłoni w każdej kategorii troje nominowanych, których nazwiska poznamy jesienią. Spośród nich kapituła wybierze następnie po jednym laureacie. Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas Gali Nagrody w listopadzie br. Fundatorem Nagrody jest ERGO Hestia i Fundacja Artystyczna Podróż Hestii.

Więcej informacji na temat Nagrody oraz jej Regulamin znaleźć można na stronie: https://nagrodatischnera.pl/

Fot. https://www.hospicjumtischnera.org/swiadectwo/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*