Dla wymagających słuchaczy

Dla sporej grupy osób lipiec i sierpień to czas urlopu. Są jednak i tacy, którzy w tym okresie pracują lub uczą się. Co można zrobić, aby odprężyć się?

Można spotkać się ze znajomymi, pójść do kina lub zająć się ulubionym sportem. Można też relaksować się słuchając muzyki. Naprzeciw melomanom wyszła wrzesińska firma Tonsil. Jak czytamy na stronie www.chip.pl, na rynek trafia najnowszy wyrób tego producenta – kolumny głośnikowe Calipso 40, dedykowane wymagającym słuchaczom.  Sugerowana przez producenta cena jednej to 2500 zł.

W celu zapewnienia wysokiej jakości generowanego dźwięku zastosowano trzy rodzaje głośników: niskotonowy, średniotonowy oraz wysokotonowy. W głośniku niskotonowym jest nowa mebrana (zrobiona z nowej mieszanki celulozowej) oraz zawieszenie (specjalnie dobrana gumowa mieszanka). Dodatkowo opracowano nową konstrukcję obwodu magnetycznego, który zmniejszył występowanie zniekształceń drugiej harmonicznej. Całość konstrukcji została umieszczona w aluminiowym koszu głośnika. Konstrukcyjnie głośnik średniotonowy jest bardzo podobny do rozwiązań zastosowanych w  niskotonoym. Wysokotonowy to tzw. głośnik kopułkowy z miękkim zawieszeniem.

Calipso 40 miały premierę podczas targów Audio Video Show. W początkowej fazie sprzedaży kolumny będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: jednolicie czarnej, dwukolorowej: czerń-czerwień oraz czerń-biel. Tonsil planuje również model biały.

Fot. http://www.skleptonsil.pl/calipso-40,id1068.html

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*