Czytanie wzmacnia

Październik…  Miesiąc już bardzo jesienny, miesiąc seniorów i Nocy Bibliotek, a w Bibliotece Raczyńskich także czas spotkań z kulturą czeską.

W październiku zapraszamy seniorów do spędzenia kulturalnej soboty na spotkaniach, warsztatach i oprowadzaniach w naszych muzeach, gmachu głównym i Filii Naramowickiej. Szczegóły i informacje o zapisach: http://www.bracz.edu.pl/event/weekend-seniora-z-kultura/

We wtorek zapraszamy przed ekrany komputerów na kolejne spotkanie Porannika książkowego. Tym razem gościć będziemy Dorotę Masłowską, pisarkę wyjątkowo wrażliwą na język otaczającego ją świata, podsłuchującą, a potem przetwarzającą to, co słyszy, w swoich powieściach, dramatach i felietonach. Spotkanie rozpocznie się 5 października o godz. 10 na żywo na bibliotecznym Facebooku. Jak zawsze zapraszamy do aktywności w komentowaniu wydarzenia.

Przed nami też wyjątkowa Noc Bibliotek. To ogólnopolska inicjatywa  stworzona po to, by jak mówią pomysłodawcy, rzucić więcej światła na działalność bibliotek i pokazać ich współczesne oblicze. Hasło tegorocznej Nocy Bibliotek brzmi: Czytanie wzmacnia.  W Bibliotece Raczyńskich świętowanie zaczniemy już piątek, 8 października o godz. 19 w Filii Naramowiciej, w której dzieci będą mogły wzmocnić swoje zdolności śledcze podczas Wieczoru małych detektywów. Zapisy w Filii Naramowickiej.

W sobotę o godz. 17 zapraszamy na taras Biblioteki Raczyńskich na spotkanie, podczas którego z psychologiem Tomaszem Kilarskim i filozofem kultury prof. Przemysławem Rotengruberem porozmawiamy o wpływie czytania na naszą psychikę, kontakty międzyludzkie, a także o modzie, a może nawet snobizmie na czytanie.    

Wzmacniać mięśnie i wiedzę o Poznaniu będzie można podczas wycieczki Śladami Raczyńskich, która wyruszy spod pomnika Higiei o 18, wycieczkę poprowadzi Karolina Dąbrowska-Wiśniewska, bibliotekarka i profesjonalny przewodnik po Poznaniu, autorka questu, którego premiera będzie finałem wycieczki.

Wydarzenia dla młodszych czytelników przygotowane na Noc Bibliotek dla dzieci: o 17.30 zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, a o 19 czytelników w wieku 7-12 lat.  Podczas spotkań dzieci spróbują swoich sił w olimpiadzie, a także rozwiążą zagadki oraz wezmą udział w zajęciach plastycznych i literackich. Zapisy w Bibliotece dla dzieci.

W październiku przed nami także dwa wydarzenia online z cyklu Mól w sieci2: 12 października z weterynarzem Łukaszem Łebkiem oraz 21 października z Tomaszem Raczkiem.

Na spotkanie połączone z czytaniem wierszy Iłły zaprasza Mieszkanie-Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny (13 października o godz. 16.30), a w głównym gmachu 19 października będziemy mieli okazję poznać tradycje czeskiego teatru lalek. Szczegóły w kalendarium na stronie.  http://www.bracz.edu.pl/events/2021-10/

Zapraszamy też na wystawę „Vademecum Norwida. Rozplątywanie” przygotowanej z okazji dwustolecia urodzin artysty. Wystawa prezentowana jest w Galerii Atanazego, wejście przez Bibliotekę dla dzieci. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*