Cztery panele w Sali Senatu

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą zapowiada na czwartek, 13 grudnia  polsko-niemiecką konferencję naukową z okazji 70-lecia przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

W czterech panelach, które odbędą się w godzinach od 11 do 18, uczestnicy z Polski i Niemiec będą dyskutować z wybitnymi specjalistami na temat aktualnych wyzwań dla praw człowieka w erze digitalizacji i globalizacji. Wśród prelegentów są  m. in. prof. dr hab. Marek Zubik, sędzia Trybunału Konstytucyjnego oraz jego niemiecka odpowiedniczka, sędzia konstytucyjna prof. dr Susanne Baer.  Po wykładach odbędzie się wspólna dyskusja o aktualnych wyzwaniach ochrony praw człowieka. Moderatorem panelu będzie sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku prof. dr hab. Mirosław Wyrzykowski. Wśród moderatorów następnych paneli jest także sędzia Sądu Najwyższego, prof. dr hab. Andrzej Wróbel.

Konferencja “Wyzwania związane z prawami człowieka w czasach digitalizacji i globalizacji” odbędzie się w Sali Senatu (sala 109) w budynku głównym Viadriny, przy ulicy Große Scharrnstraße 59 we Frankfurcie nad Odrą, a uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Konferencja odbywa się w językach polskim i niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym. Rejestracja jest jeszcze możliwa – do 10 grudnia pod adresem: www.hr-studies.net do wyczerpania miejsc.

 Więcej informacji i program konferencji znajdują się na stronie: www.hr-studies.net

Grafika: http://hr-studies.net/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*