Człowiek wielu talentów i tysiąca głosów

Bartosz Walaszek – muzyk disco polo w zespole Bracia Figo Fagot, animator kreskówek, reżyser i autor scenariuszy wielu animowanych seriali popularnych wśród młodzieży.

Zasłynął przede wszystkim serialem Kapitan Bomba, który jak inne mniej znane tytuły produkował dla programu muzycznego 4Fun.TV. Kreskówka ta swoją popularność i oglądalność uzyskała dopiero wtedy, kiedy została udostępniona na platformie YouTube.com. Obecnie można ją obejrzeć dzięki jej aktualnemu właścicielowi CDA.pl. Na tym portalu obejrzymy także Porucznika Kaburę autorstwa Walaszka, jeżeli mamy konto CDA Premium.

Jednym z innych znanych tytułów Walaszka jest serial Blok ekipa. Był on od początku produkcji udostępniany za darmo na platformie YouTube.com. B. Walaszek słynie z prześmiewczego pokazywania realiów Polski. Zarówno tych dotyczących polityki i mediów oraz tych mniej znanych, jak zwykłe życie obywateli. To właśnie serial Blok ekipa pokazuje życie „normalnych” obywateli. Głównymi bohaterami są trzej koledzy z Grochowa, zaś akcja toczy się w Warszawie. W serialu możemy zobaczyć takie postacie jak „fachowca” od napraw Pana Wiesia, prywatnie ojca jednego z bohaterów oraz wielu innych niespokrewnionych postaci pobocznych. W fabule są widoczne także mniej znaczące postacie: Rudy, Cieślak, Solaris czy Pan Wiesław Paleta. Warto zauważyć, że wszystkim głosu udziela Bartosz Walaszek. Jest to na pewno wielkie wyzwanie, gdyż musi wykazać się talentem zmiany głosu.

Niedawno mieliśmy okazję znów ujrzeć odświeżone dzieło Walaszka, pod tytułem „Egzorcysta”. Zawdzięczamy to Platformie Netflix, która obecnie posiada prawa do udostępniania tego serialu. Zleciła ona jego kontynuację pod zmienionym tytułem – Bogdan Boner: Egzorcysta. Serial ten pod pierwotną nazwą był produkowany dla platformy Showmax. Nowe dzieło zadebiutowało na początku grudnia 2020. Oba seriale w serwisie Filmweb.pl oceniono na 7.7 gwiazdek w dziesięciostopniowej skali.

Fot. Autokarykatura Bartosza Walaszka – Kadr Serialu Blok Ekipa. Odcinek 190 – dostępny na Youtube.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*