Anglistki testowały niemiecki

Obecna sytuacja sprawiła, że chętnie korzysta się przede wszystkim z nowoczesnych rozwiązań do nauki, które są stale rozwijane i zyskują coraz większą popularność. Tak jest m. in. z aplikacjami do nauki języków obcych.

Babbel, jedna z najpopularniejszych w Polsce i na świecie aplikacji do nauki języków obcych zaprosiła do testu nauczycielki języka angielskiego z poznańskich szkół i uczelni. Przez dwa tygodnie testowały ją reprezentantki z różnych szczebli edukacji (szkoła podstawowa, szkoła średnia oraz uczelnia). Uczyły się języka… niemieckiego! Jednogłośnie uznały one, że wygląd aplikacji jest bardzo przejrzysty i estetyczny. Dzięki temu uczeń się nie rozprasza i nie dekoncentruje, co czasem powoduje duża liczba grafik czy spora ilość treści. Z punktu widzenia użytkownika, zgodziły się ze stwierdzeniem, że czuły się „zaopiekowane”. Babbel w sprawny sposób przeprowadził je przez wszystkie lekcje.

Plusem jest to, że aplikacja skutecznie wciela się w rolę nauczającego. – Babbel „naśladuje” nauczyciela zwracając czasem uwagę na podobieństwa między wyrazami lub tę samą formę czasownika dla dwóch różnych osób, w sposób, jaki zrobiłby to nauczyciel w czasie „tradycyjnej” lekcji – zauważa Iga Orleańska, nauczycielka w poznańskiej szkole podstawowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*