Od 3 sierpnia przywracamy wolny dostęp do półek. Podczas całej wizyty w Bibliotece Raczyńskich czytelnicy są zobowiązani do zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
Prosimy o skrócenie czasu pobytu w placówce do niezbędnego minimum, tak aby zachować płynność ruchu i umożliwić skorzystanie ze zbiorów jak największej liczbie osób. Wznawiamy także działalność kulturalną i spotkania na żywo. Prosimy o zapoznanie się z regulaminami dostępnymi na stronie http://www.bracz.edu.pl/o-bibliotece/regulaminy/
CZYTATY wracają! Jednym z wydarzeń, na które wkrótce stacjonarnie zaprosimy będzie kolejne spotkanie z cyklu CZYTATY4. Spotkanie już 8 sierpnia w samo południe. Tym razem, wraz z edukatorami matematycznymi, będziemy poznawać tajemnice figur. Sprawdzimy, czym różni się figura od bryły, a także poznamy opowieści Puchacza Piotra. Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe na adres zapisy@bracz.edu.pl (prosimy o podanie danych dzieci i opiekunów biorących udział w wydarzeniu). Zapisy rozpoczynamy 27 lipca. Liczba miejsc ograniczona. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Posnaniana 2019. Z radością ogłaszamy tytuły książek, które zostały wyróżnione Nagrodą im. Józefa Łukaszewicza. Nagrodzone książki o Poznaniu, wydane w roku 2019, to:
Filip Czekała, Tomasz Mikszo, „”Pewuka. Cud nad Wartą”. Wydawnictwo Poznańskie,
Waldemar Łazuga, „Portret rodziny z herbem we wnętrzu”. Wydawnictwo Poznańskie,
Jarosław Mulczyński, „Życie artystyczne w Poznaniu w latach 1919-1939. Instytucje, salony, wystawy”. Wydawnictwo Miejskie Posnania.
Serdecznie gratulujemy autorom i wydawcom! Na spotkanie z laureatami zaprosimy we wrześniu. Szczegóły http://www.bracz.edu.pl/event/najlepsze-ksiazki-o-poznaniu-2019-nagrody-im-jozefa-lukaszewicza-przyznane/
Dodaj komentarz