Nie śpij tej nocy

Choć zarywanie nocy kojarzy się z morderczym wkuwaniem na egzamin, tym razem chodzi o coś dużo bardziej ekscytującego. Możesz popatrzeć na świat oczami Predatora, zrobić USG silnikom, zmierzyć swój krzyk, stać się częścią grupy fokusowej lub dowiedzieć się, co to jaiak. I to wszystko już 23 września – w poznańską Noc Naukowców.

Ta, popularyzująca naukę, impreza organizowana jest w całej Europie od 2005 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Wielkopolsce w najbliższy piątek zapraszają na nią: Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Zarówno starsi, jak i młodsi mogą liczyć na eksperymenty, pokazy, warsztaty, wystawy, konkursy i wykłady z różnorodnych dziedzin, takich jak fizyka, chemia, biologia, informatyka, ekologia, kryminalistyka, medycyna i wiele innych.

Wszystko to w przystępnej formie zabawy, w której, cytując klasyka, można stać się „jednocześnie twórcą i tworzywem”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba osób, która może uczestniczyć w części pokazów i warsztatów jest ograniczona lub obowiązuje rezerwacja.

Więcej informacji na stronie www.nocnaukowcow.pl.

Fot. twojaueropa.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*