Zamiast piwka wieczór w… baraku

Nie macie co ze sobą zrobić w środku tygodnia? Brak ciekawszych pomysłów, niż tylko piwko i pogawędka ze znajomymi? W niewielkim baraku zaradzicie temu brakowi… Oczywiście, w Baraku Kultury – siedzibie Teatru Ciszy przy ul. Grunwaldzkiej. Tam zastaniemy ciekawych ludzi, ciekawe sprawy.

O czym porozmawiamy w środę, 25 marca o godz. 18?

Kolejne, trzecie spotkanie z cyklu „Odrażający, brudni, źli” poświęcone będzie Pijakowi. Organizatorzy wyświetlą film Szczur w koronie Jacka Bławuta i wywiad z autorem, w którym zdradzi nam, jak duża jest więź, która łączy go z bohaterem dzieła.

Co nas jeszcze czeka w BK?

Wykład na temat historii pijaństwa w PRL Krzysztofa Kosińskiego oraz zapis telewizyjny monodramu Teatru Kana pt. Moskwa – Pietruszki w wydaniu Wieniedikta Jerofiejewa. Sztuka ukazuje alkoholizm jako próbę ucieczki przed utrapieniami wrogiego systemu.

Czy będzie można się napić?

Każdy uczestnik spotkania na pewno będzie mógł poczęstować się kawą/herbatą.

Co dalej?

Przede wszystkim każdy może włączyć się w dyskusję poświęconą tematowi spotkania oraz dziełom, z jakimi się zetknie. Poznać nietuzinkowych ludzi, którzy, jak sami o sobie piszą, tworzą inną drogę, w opozycji do kultury masowej. Uświadomienie sobie pewnych, wydawałoby się oczywistych, problemów społecznych i ustosunkowanie się do nich na pewno przepełni niektórych pozytywną energią.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*