Na koniec podwójny nakład

„News of the World” – brytyjski tabloid, ostatnio jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów prasowych. Nie chodzi tu jednak o wskaźnik jego czytelnictwa, a o aferę w jaką może być zamieszany.

Sprawa dotyczy podsłuchów, które miały być zakładane gwiazdom sportu, filmu, rodzinom żołnierzy, którzy zginęli podczas wojny w Iraku i Afganistanie. Redakcja tabloidu miała rzekomo wynająć do tego celu hakerów. Do ich działań należeć miało włamywanie się do poczty głosowej, podsłuchiwanie telefonów. Najbardziej skandaliczną historią jest włamanie się do poczty głosowej telefonu komórkowego zaginionej nastolatki i kasowanie z niej wiadomości. Jej rodzice mieli nadzieję że córka się odnajdzie. Tymczasem ona już nie żyła.
Właściciel imperium medialnego, do którego należy „News of the World” odpiera zarzuty. Zapewnia też, że pomoże policji w wyjaśnieniu tej sprawy.

Premier brytyjskiego rządu David Cameron zapowiada przeprowadzenie przez policję dokładnego śledztwa w sprawie tabloidu. Jak ta sprawa się zakończy? Nie wiadomo. Istnieją również podejrzenia, że inne angielskie brukowce mogły zakładać podsłuchy na telefony. Jedno jest pewne, „News of the Word” zakończył swoją działalność. W miniony weekend ukazało się jego ostatnie wydanie. Podwójny nakład świetnie się sprzedał. Dochód ze sprzedaży ma być przeznaczony na cele charytatywne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*