20 minut do \”Oazy\”

Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza” cieszy się dużym powodzeniem. Dziennie na naszą pływalnię przychodzi około 3000 osób – mówi Anna Łuczak, specjalistka marketingu i reklamy. Z centrum Poznania można tutaj dojechać w 20 minut. To duża konkurencja dla pływalni w Poznaniu oraz ośrodków sportu i rekreacji w Suchym Lesie, Swarzędzu, Koziegłowach.

– To nowość w naszej gminie i pierwsze miesiące funkcjonowania basenu rzeczywiście są udane – mówi Joanna Stepczyńska, z-ca kierownika „Oazy”. – Ale o sukcesie będziemy mogli mówić dopiero pod koniec tego roku, gdy podsumujemy wszystkie miesiące. Budowa krytej pływalni pochłonęła ponad 16 milionów złotych. Znaczna część tej kwoty (11,9 mln) pochodzi z kasy Unii Europejskiej.

Na wszystkich czeka 25-metrowy basen sportowy, mniejszy dla początkujących i brodzik dla dzieci. Są tutaj również: jacuzzi, 50-metrowa zjeżdżalnia i „rwąca rzeka”. Widownia mieści 120 osób. Na terenie „Oazy” znajdują się ponadto: sauna, siłownia, hala sportowa, restauracje i bilard; można zapisać się na aerobic, kursy karate i kursy tańca.

Cały obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. O bezpieczeństwo troszczy się sześciu ratowników i dwóch instruktorów pływania.

Fot. Agnieszka Karpińska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*