SPIK na WNPiD

25 marca redakcja SPIK z pilskiego ośrodka zamiejscowego uczestniczyła w szkoleniu na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. W studiu radiowym mieliśmy okazję przyglądać się nagrywaniu materiału przez starsze koleżanki z WNPiD. Ale nie tylko.

Przyszła też i nasza kolej. Mogliśmy się przekonać kto z nas nadaje się do pracy w radio i czyj głos brzmi najlepiej. Są wśród nas dziewczyny, które bardzo dobrze sprawdziły się w tej roli. Następnie przenieśliśmy się do studia filmowego. Sprzęt, jakim dysponuje, wywarł na nas ogromne wrażenie. Trzeba przyznać, że zazdrościmy tamtejszym studentom.

Piotr Murza i Paweł Kosiarz wprowadzili nas w tajniki podstawowej wiedzy na temat kamer. Dowiedzieliśmy się, jak poprawnie trzymać mikrofon, by unikać zbędnych szumów, i jak poprawnie zarejestrować dźwięki. Praktyka czyni mistrza, zatem każdy z nas mógł przekonać się, jak to jest być dziennikarzem czy operatorem kamery. Wiemy już jak ustawić naszego mówcę, by nie odciągnąć jego uwagi od dziennikarza. Mieliśmy również okazję sprawdzić się w stand upie, czyli krótkim monologu na wybrany przez nas temat. Pozornie proste zadanie niektórym sprawiło trochę problemów.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas tego szkolenia zostanie wkrótce dobrze spożytkowana!

Fot. Piotr Jabłoński

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*