Gdzie diabeł nie może…

Jakie znaczenie ma kobieca przestrzeń w stosunkach międzynarodowych? Czy można pogodzić karierę z macierzyństwem? Na te i na inne tematy będzie można podyskutować już 11 marca w auli WNPiD.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Przestrzeń publiczna, przestrzeń prywatna, przestrzeń kobieca” zorganizowana została w celu zilustrowania współczesnej roli kobiety w sferze publicznej. Oprócz licznych dyskusji o roli kobiet na polskiej i międzynarodowej scenie politycznej, usłyszymy m. in. o kobietach w mediach, biznesie, czy też w roli… głowy państwa. Wart polecenia jest także wykład dr. Bartosza Hordeckiego dotyczący specyfiki etyk feministycznych, jak również dr. Wojciecha Nowiaka: „Prostytutka – kobieta przedsiębiorcza?”

Data konferencji, tuż po Dniu Kobiet, nie jest przypadkowa. Oprócz tradycyjnego tulipana i wieczoru w damskim towarzystwie przy lampce wina, warto wziąć partnera lub partnerkę pod rękę i udać się na WNPiD, aby poszerzyć horyzonty i poznać fascynujący świat kobiet z punktu widzenia nauki.

Zapraszamy!

Fot. Sic!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*