Bunt, który krzepi

W poznańskim klubie Rozbrat odbył się koncert zorganizowany z okazji ósmych urodzin akcji „Food not bombs”. Z tej okazji wystąpiły kapele: Przestań Pić, Padlina Szarika, Plebania, Kartel. „Jedzenie zamiast bomb” organizowane jest przez młodych ludzi z różnych środowisk. Łączy ich idea uświadomienia ludziom skali głodu na świecie oraz faktu, iż bogate państwa zamiast pomóc najbardziej potrzebującym wiele wydają na zbrojenia. W ramach buntu, młodzi poznaniacy przygotowują ciepłe posiłki, które rozdają bezdomnym i potrzebującym.

Imprezę rozpoczęła znana kapela w lokalnym światku punk – Przestań Pić z Poznania, od razu rozruszała publikę. Następnie na scenę wkroczyła Padlina Szarika z Miłosławia z charyzmatycznym wokalistą. Po niej uraczyła nas muzyką Plebania. To prawdopodobnie jedyni w Polsce muzycy łączący nutę punkrockową z elementami muzyki indiańskiej. Używają licznych instrumentów, głównie perkusyjnych, dzięki którym potrafią odwzorować dźwięki brzmienia indiańskiego. Potem na scenie pojawili się reprezentanci gnieźnieńskiej sceny rap/hip hop – Kartel. Mimo publiki, która preferuje ostrzejszą muzykę, raperzy zostali przyjęci bardzo ciepło.

Kolejna taka impreza za rok, jednakże co tydzień każdy może wziąć udział w przygotowaniach niedzielnych posiłków dla bezdomnych. Wystarczy przyjść na poznański Dworzec Zachodni o godzinie 17.00, pomóc podawać posiłki lub po prostu zatrzymać się na ciepłe danie i porozmawiać o istocie „Jedzenia zamiast bomb”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*