Nasz absolwent

Naszemu absolwentowi (studia w zakresie politologii), Adamowi Szłapce, prezes Rady Ministrów Donald Tusk powierzył urząd ministra ds. Unii Europejskiej; nominację wręczył prezydent RP Andrzej Duda.

Przewodniczący Nowoczesnej w tegorocznych wyborach parlamentarnych był numerem jeden na poznańskich listach Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Z liczbą 149.064 głosów, uzyskał on trzeci najwyższy wynik w kraju, za Donaldem Tuskiem (ponad 464 tys.) i Jarosławem Kaczyńskim (ponad 177 tys. głosów).

Swoją drogę polityczną, absolwent politologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, rozpoczął w 2006 roku na stanowisku wiceprzewodniczącego i radnego Rady Miejskiej Kościana. Od 2011 do 2015 był asystentem szefa Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Po skończonej kadencji, został powołany na urząd sekretarza generalnego Nowoczesnej Ryszarda Petru. W 2015 roku w wyborach parlamentarnych wystartował jako lider partii Nowoczesna w okręgu kaliskim, gdzie zdobył 12,5 tys. głosów. Dzięki temu uzyskał mandat poselski. Od 2019 Lider partii Nowoczesna.

Fot. ekran tv – TVN24

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*