Zwycięstwo na otwarcie

Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 21 wygrała pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy we Włoszech. Pokonała Belgię 3:2.

Bramki dla Polaków w zwycięskim spotkaniu zdobywali Szymon Żurkowski, Krystian Bielik oraz Sebastian Szymański. Mecz od początku nie układał się jednak pod dyktando drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Belgowie już w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Następne kilka akcji zwiastowało, że naszą rolą w tym meczu będzie tylko obrona. W 26. minucie losy rozgrywki się jednak odwróciły. Żurkowski przejął piłkę w środku pola i technicznym strzałem po ziemi pokonał belgijskiego golkipera. Na przerwę schodziliśmy z remisem.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Polacy odpowiedzieli kolejnym trafieniem. Ładnym strzałem z głowy popisał się Krystian Bielik. Biało-czerwoni przejęli inicjatywę w meczu i raz za razem atakowali przeciwników. W kolejnej akcji bramkowej dużą zasługę mieli Żurkowski i skrzydłowy Michalak. Po ich wymianie podań piłka przetoczyła się pod nogi Sebastiana Szymańskiego, który efektownym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Czerwonych Diabłów. Mimo straconej bramki w ostatnich minutach meczu i dużej nerwowości, Polacy utrzymali prowadzenie i zdobyli 3 punkty.

Kolejny mecz kadry będzie zdecydowanie trudniejszy. Zagramy z naszpikowaną gwiazdami reprezentacją Włoch. Spotkanie dzisiaj o godzinie 21. Wszystkie mecze Polaków transmitowane są w TVP.

Fot. https://twitter.com/LaczyNasPilka/media

1 Komentarz do Zwycięstwo na otwarcie

  1. Były emocje, były gole. Ale czy była wysoka jakość gry… No właśnie, tego brakowało. Ale wcale nie chcę narzekać tak typowo po polsku, przypominam tylko, że przed nami mecze z Hiszpanią i Włochami. Jutro Italia, ale ja bardziej obawiam się meczu z Hiszpanią, oni muszą wygrać.

    Dość powiedzieć, że wartość jedenastek naszych rywali to bez mała 1 mld zł. Imponujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*