Najwyższy prestiż

Firma McKinsey&Company, zajmująca się doradztwem strategicznym, prawdopodobnie, w tym roku, pojawi się w Poznaniu. Nieoficjalnie mówi się o zatrudnieniu od 150 do 200 osób na stanowiskach konsultantów i kierowników. Firma szczególnie zainteresowana jest młodymi, kreatywnymi ludźmi. Tak więc przed studentami kierunków ekonomicznych otwierają się właśnie drzwi do kariery.

– Mogę potwierdzić, że otwieramy Centrum Usług Wsparcia McKinsey w Poznaniu – powiedział „Głosowi Wielkopolskiemu” Jacek Poświata, dyrektor zarządzający McKinsey&Company w Polsce. – Centrum będzie jednym z kilku w ramach globalnej sieci usług wspólnych McKinsey, a jego działalność będzie wspierała biura i piony McKinsey działające w Europie.

Z drugiej strony, władze miasta Poznania nie znają szczegółów tej inwestycji. Sam Ryszard Grobelny mówi – Jeśli to prawda, to jest to dla miasta najwyższy prestiż, bardzo ważne wydarzenie. Życzę poznaniakom więcej takich firm („Głos Wielkopolski”).

Amerykańska firma McKinsey posiada ponad 90 biur w 50 krajach. Zatrudnia 6 tys. konsultantów, którzy doradzają firmom w najtrudniejszych sprawach, takich jak zwiększanie sprzedaży, ograniczanie kosztów, szukanie nowych klientów. Ale nie tylko. Współpracują z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi.

Magdalena Kurzawa
Współpraca:
Agnieszka Osińska
Agnieszka Zwolan
Natalia Stroiwąs
Gracjan Słomowicz
Dawid Spychalski (także fot.)
Kamil Brzuszczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*