Dzielnica Zamkowa zaprasza

Z okazji 100-lecia Dzielnicy Zamkowej w Poznaniu Centrum Turystyki Kulturowej „TRAKT” zaprasza w ten weekend na szereg imprez kulturalnych, konferencji i wystaw pod wspólną nazwą „Weekend z historią”. To już piata część tego cyklu, który w każdej z dotychczasowych edycji prezentował ważne postaci i wydarzenia historyczne.

Tym razem celem obchodów jest zwrócenie uwagi na aspekt kulturowy, edukacyjny i historyczny Dzielnicy Zamkowej oraz próba odejścia od jej postrzegania jako symbolu dominacji pruskiej. Tym bardziej że, jak głosi niezbyt znana legenda, powstanie Zamku Cesarskiego było znakiem dla odrodzenia się niepodległej Polski.

Program obchodów jest bardzo bogaty. Będzie można zobaczyć tematyczne wystawy plenerowe, uczestniczyć w konferencjach popularnonaukowych i koncertach. W sobotę poznamy dzieje Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, którego Zamek Cesarski był pierwszą siedzibą. Z przewodnikiem będzie można zwiedzić Collegium Minus i Aulę Uniwersytecką. Pokazane zostaną także filmy dedykowane wybitnym postaciom uniwersytetu. W programie znajdują się również przedstawienia teatralne i warsztaty plenerowe dla dzieci.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.poznan.pl. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny, a bilety można odbierać w kasie CK Zamek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*