Setki informacji o zdrowiu

W portalu miejskim Poznania nowe źródło informacji o zdrowiu. Duża jest ich różnorodność i użyteczność, przyjazna nawigacja. Nowy wortal ZDROWIE znajdziemy pod adresem www.poznan.pl/zdrowie.

Uruchomił go Urząd Miasta Poznania i rekomenduje w następujący sposób:

„To miejsce, gdzie internauci znajdą informacje dotyczące działań w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia, m.in. bezpłatnych programów i świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców Poznania, realizowanych przez miasto we współpracy z instytucjami międzynarodowymi (m.in. Światową Organizacją Zdrowia), instytucjami krajowymi (m.in. Stowarzyszeniem Zdrowych Miast Polskich), zapowiedzi cyklicznych imprez prozdrowotnych, czy ważne informacje o profilaktyce zdrowotnej na co dzień.

Czytelników z pewnością zainteresuje też informator zdrowotny o najczęściej występujących jednostkach chorobowych. A w nim przygotowane przez konsultantów podstawowe informacje o wybranych chorobach, sposobach aktywnego zapobiegania im, zachęta do większego zainteresowania samokontrolą, co umożliwia zaobserwowanie pierwszych objawów choroby, i – w razie czego – wskazówki dalszego postępowania.”

Tutaj, jak czytamy w Biuletynie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, znajdziemy także podstawowe informacje o miejskich i pozostałych zakładach opieki zdrowotnej, szpitalach klinicznych, pomocy doraźnej, aptekach i NFZ. Są działy dotyczące współpracy na rzecz zdrowia, profilaktyki i promocji, niepełnosprawnych i pomocy społecznej.

Anna Szpytko, rzecznik prasowy Prezydenta i Urzędu Miasta Poznania, zachęca do dzielenia się opiniami i sugestiami dotyczącymi treści i funkcjonalności stron pod adresem zdrowie@um.poznan.pl.

Fot. Sic!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*