Będzie milowy krok? Trzymamy kciuki!

Od poniedziałku, 1 grudnia, Poznaniem interesują się media dosłownie z całego świata. Informacje o 14. Konferencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatycznych docierają do ponad 190 krajów. Liczba akredytowanych dziennikarzy przekracza 900. Kolejny etap rozmów, zapoczątkowanych w ubiegłym roku na Bali, prowadzić ma, via Kopenhaga, do nowego traktatu klimatycznego.

Minister środowiska, prof. Maciej Nowicki, który przewodniczy obradom, wyraża nadzieję, że w Poznaniu uda się stworzyć wspólną wizję rozwoju świata, jak i ochrony klimatu, gdyż wszyscy jesteśmy równi i wszyscy jesteśmy dziećmi naszej Matki Ziemi.

Tak wielkiego wydarzenia w naszym mieście jeszcze nie było. Dla uczestników konferencji przygotowano wiele atrakcji kulturalnych i turystycznych nie tylko w Poznaniu, ale również w innych miastach Wielkopolski.

Witając uczestników szczytu, prezydent Ryszard Grobelny wyraził nadzieję, że zapamiętają oni Poznań jako miasto otwarte i z dobrym klimatem. Z kolei na łamach wydania specjalnego „Welcome to Poznań & to Poland”, które spotkało się z dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników konferencji, napisał on między innymi: „Poznań jest miastem otwartym i gościnnym. Moim marzeniem, a także pewnie marzeniem wielu Poznaniaków jest, by przybywający do Poznania czuli się w nim dobrze oraz by przedświąteczny czas spędzony w naszym mieście dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i przyjemnych wspomnień.”

Wspomniane wydanie specjalne bardzo starannie, pod każdym względem, przygotowane zostało przez redakcję miesięcznika „Welcome to Poznań & Wielkopolska”. Liczy ono 48 stron, zawiera interesujące rozmowy, wypowiedzi, artykuły, informacje związane z tematyką szczytu.

Zwraca uwagę wypowiedź dr. Artura Runge-Metzgera z Komisji Europejskiej, szefa Działu Strategia Klimatyczna i Negocjacje Międzynarodowe, Monitorowanie Działań Europejskich. Uważa on, że państwa członkowskie UE są zdeterminowane, aby chronić naszą planetę i stworzyć odpowiednie warunki życia dla przyszłych pokoleń. Ma zarazem nadzieję, że Konferencja Klimatyczna w Poznaniu będzie krokiem milowym do osiągnięcia porozumienia w Kopenhadze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*