Zając poprowadził w auli wykład

Chyba nie ma już w Poznaniu osoby, która nie zauważyłaby sympatycznych zajęcy porozrzucanych w różnych częściach miasta. Za tą akcją kryje się Centrum Kultury i Sztuki Stary Browar, które od 8 marca prowadzi konkurs „Wiosną Rozchwytywany”. Aby wziąć w nim udział należy odszukać jednego z fioletowych milusińskich, co nie jest trudne, bo figury mają aż 240 cm wysokości.

Taki właśnie zając stanął w poniedziałek (29 marca) przed budynkiem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Pomysłodawczynią akcji jest szefowa dziekanatu, Magdalena Nowicka. Zainspirowana widokiem wesołych zwierzaków, postanowiła zaprosić jednego na wydział. Wraz z prodziekanem Adamem Szymaniakiem udało się jej nawiązać współpracę ze Starym Browarem. Jej owocem jest stojący na Morasku zając.

Od tego czasu błyskom fleszy nie ma końca. Fioletowy gość wzbudza wiele sympatii i jest inspiracją do ciekawych zdjęć. O tym, z jak wielkim aplauzem żaków się on spotkał, świadczy fakt, że postanowili oni przenieść go do auli. Tam zafundowali mu sesję z cyklu „Zając jako prowadzący” oraz „Zając jako słuchacz”. Warto tu podkreślić, iż waży on 165 kg, więc wysiłek w to włożony jest chyba współmierny do wygranej w konkursie, którą jest wycieczka do Disneylandu. Zwierzak wywołuje też uśmiechy na twarzach mieszkańców pobliskich osiedli, którzy przychodzą go podziwiać i fotografować.

Studenci oraz pracownicy są dumni ze swojego zająca, a pani Magdalena podkreśla, że chodziło jej o wyróżnienie naszego wydziału. I to się udało, ponieważ UAM jest jedyną uczelnią, która takiego gościa posiada (do drugiej połowy kwietnia).

Więcej informacji o zającach i konkursie na stronie http://starybrowar5050.com/

Fot. Krystyna Zaporowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*