Skorpiony w komplecie. Będą groźne!

Jeszcze w październiku ubiegłego roku, z chwilą zakończenia sezonu żużlowego, można było jedynie stwierdzić, że minęły cztery lata od reaktywacji „czarnego sportu” w Poznaniu. U progu nowego roku można już mówić, że przed Skorpionami kolejny, piąty sezon.

Końcówka roku 2009 była najtrudniejszym okresem w działalności PSŻ Poznań. Utrzymanie w żużlowej pierwszej lidze było bardzo kosztowne, a nagła śmierć prezesa Tomasza Wójtowicza, spotęgowała problemy klubu z Golęcina. Ci, którzy wzięli na swoje barki kontynuowanie działalności klubu żużlowego, zmuszeni byli poczynić daleko idące zmiany. Czytelnicy naszej e-gazety znają już kulisy przekształcenia formy prawnej PSŻ Poznań ze stowarzyszenia na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Kolejnym etapem było skompletowanie drużyny, która w sezonie 2010 będzie walczyła o punkty. Sztuka polegała jednak nie na zakontraktowaniu średniaków, ale żużlowców gwarantujących solidne zdobycze punktowe, zapewniając poznańskiemu żużlowi odpowiedni klimat i emocje. Jak podkreśla prezes zarządu Dariusz Górzny, zakontraktowani zawodnicy stanowią 80 procent jego składu marzeń. Do pełni szczęścia zabrakło podpisów Rafała Okoniewskiego i Michała Szczepaniaka, którzy odpowiednio wybrali kluby z Rzeszowa i Gniezna.

Kogo zatem będziemy dopingować od kwietnia na stadionie przy ul. Warmińskiej? Trenerem Skorpionów pozostał doświadczony Zbigniew Jąder. Kapitanem drużyny będzie niezwykle lubiany i prawdziwie charyzmatyczny Adam Skórnicki, który po rocznym mariażu w Speedway Ekstralidze (Lotos Gdańsk), wraca tu, gdzie święcił największe triumfy. „Sqra” to nie tylko skuteczny żużlowiec, ale i dobry duch zespołu. Jednym z warunków stawianych przez Skórnickiego byli skuteczni partnerzy w zespole. „Nie interesuje mnie walka o utrzymanie. Dlatego chcę jeździć w zespole, przed którym nie będzie celów typu: jedziemy tak, aby jak najniżej przegrać. Wracam do Poznania walczyć o pierwszą czwórkę, a co będzie dalej, zobaczymy”- mówi Adam.

Na liście życzeń indywidualnego mistrza Polski z 2008 roku był m.in. Robert Miśkowiak. 26 – letni rawiczanin był w ostatnich miesiącach jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników. Ostatecznie „Misiek”, który w 2004 roku został indywidualnym mistrzem świata juniorów, będzie jeździł w Poznaniu. Kolejni reprezentanci Skorpionów to: Rafał Trojanowski, Norbert Kościuch i Mateusz Szczepaniak. Trzej seniorzy w zeszłym sezonie ścigali się już dla PSŻ, osiągając najwyższe średnie biegowe w zespole.

Kadrę juniorów stanowić będą wychowankowie oraz dwóch bardziej doświadczonych zawodników. Do Rafała Dąbrowskiego, Partyka Głowani i Adama Kozłowskiego dołączyli Adrian Szewczykowski (Caelum Stal Gorzów) i Damian Celmer (Unibax Toruń). Nowi juniorzy PSŻ niewątpliwie wzmocnią siłę rażenia. Obaj w ubiegłym sezonie ścigali się na torach Speedway Ekstraligi, mając kontakt z najlepszymi żużlowcami świata.

Żużlowy sezon 2010 rozpoczyna się w Polsce 5 kwietnia. Inauguracja sezonu na torze w Poznaniu zaplanowana jest na 11 kwietnia. Pierwszy mecz Skorpiony rozegrają w Grudziądzu. Wkrótce pod adresem www.sic-egazeta.pl znajdziecie terminarz pierwszej ligi żużlowej.

Na zdjęciu od lewej: Adam Skórnicki i Rafał Trojanowski (fot. Archiwum PSŻ)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*