Misja skierowana na radość, prostotę i miłosierdzie

Po raz czwarty w Polsce, a trzydziesty drugi w Europie, kontynuując tradycję zapoczątkowaną przez brata Rogera, Wspólnota z Taize organizuje spotkanie ekumeniczne młodych. Jest to „Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię”. Słowa, które nadają kierunek działania misji, to radość, prostota i miłosierdzie.

Za ponad trzy tygodnie wszystkie drogi poprowadzą do Poznania. Od 29 grudnia do 2 stycznia stolica Wielkopolski gościć będzie pielgrzymów z całego świata. Siłą działania będą wspólne modlitwy. Za ich sprawą jedni pogłębiają swoją wiarę, inni odnajdują sens swojego życia. Kolejnym celem są spotkania tematyczne, a więc czas na refleksje dla tych, którzy wątpią, którym drogowskaz życia wskazał złą drogę. Będzie to również moment na zalanie fundamentów, by na nich budować zaufanie wobec innych narodów. Nie zabraknie też czasu na śpiew i czytanie fragmentów Biblii.

Na czas swojej wędrówki młodzi ludzie znajdą zakwaterowanie w domach mieszkańców Poznania i okolic. Wszystkie poranki spędzą w 150 parafiach diecezji poznańskiej i gnieźnieńskiej. Natomiast po południu głównym miejscem spotkań będą hale Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Szczegółowy plan Europejskiego Spotkania Młodych na stronie internetowej http://www.taize.fr/pl_article4952.html

Niniejszym zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa. Bowiem każda jego forma to próba otwarcia się na innych i zacieśniania więzi z Bogiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*