Problemy ze zdefiniowaniem pokolenia‘89

To tylko jedno z zagadnień, jakie zostały omówione na konferencji wyjazdowej studentów WNPiD w Jamnej. Temat „20 lat minęło – pokolenie’89 kiedyś, teraz i w przyszłości” zachęcił jej uczestników do ożywionej dyskusji.

Artur Łuszczyński przedstawił punkt sporny w definiowaniu pokolenia’89. Pytanie wyjściowe do dyskusji brzmiało: czy są to ludzie, którzy w 1989 roku mieli po 18-20 lat, wchodzili w dorosłe życie i brali czynny udział w przemianach politycznych? A może ci, którzy urodzili się w roku pierwszych demokratycznych, wolnych wyborów w Polsce? Dyskusji nie było końca.

Jedno z kolejnych wystąpień prezentowało kobiety w PRL i dziś. Jak zmieniała się ich pozycja, obowiązki i prawa, jak wyglądały organizacje kobiece, to zagadnienia, które zostały wnikliwie omówione.

Była też okazja, aby zwiedzić okolicę, obejrzeć miejscowe „Diable Skały” oraz zacieśnić studenckie więzi przy karaoke. Co najważniejsze, pogoda i humory dopisywały i nawet 8 godzin jazdy pociągiem nie zniechęciło uczestników. Pozostaje tylko dodać: do zobaczenia za rok!

Fot. Łukasz Kozłowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*