Kakooge i cała reszta

Kakooge – miasteczko w Ugandzie. Dowiedziałam się o nim na spotkaniu z Michałem Kruszoną i Robertem Sworowskim, które odbyło się w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Kruszona i Sworowski zdali krótką relację z pobytu w Afryce. Opowiadali o wspaniałych widokach przypominających ilustracje biblijnego raju, które kontrastują z życiem w prymitywnych warunkach. Snuli historie o okrutnym traktowaniu kobiet i dzieci, o biedzie, chorobach, patologii. Mówili o różnicach kulturowych, które szokują i fascynują zarazem.

Wystąpienie oraz wystawę przywiezionych przez nich zdjęć, zorganizowała wydziałowa biblioteka, która do prowadzenia spotkania zaprosiła również dziennikarza TVP3 Poznań – Rafała Biernackiego.

Pomimo oryginalnych historii, ciekawych zdjęć i szczytnej idei, spotkanie nie spełniło moich oczekiwań. Panowie sprawiali wrażenie rozczarowanych niższą, niż na poprzednim spotkaniu, frekwencją. Mówiąc, wyrywali sobie mikrofon, nie poczekali aż słuchacze zaspokoją ciekawość i padnie ostatnie pytanie. Pożegnali Afrykę, zanim słuchacze zdążyli ją powitać…

Fot. Paweł Łokić

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*