List w dwunastu językach? No problem!

Pies, kot, mysz. Dog, cat, mouse. Zapewne wielu z nas to wie. A jak będzie po angielsku: mrówkojad, surykatka, murena?

Nic prostszego. Wystarczy zajrzeć pod adres http://bab.la Za kilka dni w naszym portalu będzie widget, który pozwoli korzystać z darmowych tłumaczeń bez opuszczania witryny Sic!

Nowością jest słownik z profesjonalnymi zwrotami przydatnymi w CV, pracy dyplomowej, korespondencji w dwunastu językach.

Dla relaksu portal bab.la proponuje testy, quizy i gry językowe.

„Twórcami projektu językowego bab.la, czytamy na jego stronie, są Andreas Schroeter, Thomas Schroeter i Patrick Uecker. Pomysł tego projektu krążył Andreasowi po głowie już od dłuższego czasu, ponieważ, będąc jeszcze uczniem, a potem w trakcie studiów, mieszkał przez dłuższy czas za granicą (m.in. we Francji, Kanadzie, Szwecji i USA). Wtedy zauważył, że w język obcy trzeba się naprawdę „wczuć”, że dosłowne tłumaczenie często nie wystarcza. Thomas i Andreas od dawna zbierają również słowniki w wielu językach. Stąd już tylko krok dzielił ich od założenia serwisu, w którym entuzjaści języków obcych mogą wymieniać się doświadczeniami i wzajemnie uczyć się języków. Nie ma przecież lepszego nauczyciela niż osoba, dla której dany język jest językiem ojczystym i która chętnie dzieli się swoją wiedzą. Patrick zna poza tym języki Pascal, C++, Java, Prolog, LISP, SQL, PHP, JSP i ASP i dzięki temu cały ten portal działa :-).”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*